З 2000-го року до Дня української писемності та мови проводять Всеукраїнський радіодиктант національної єдності. Останніми роками у цьому "мовному флешмобі" беруть участь понад пів мільйона українців на шести континентах планети. Цьогоріч радіодиктант відбувся 25 жовтня, текст Оксани Забужко зачитає військовий та поет Павло Вишебаба.
пʼятниця, 25 жовтня 2024 р.
27 жовтня - День української писемності та мови
День української писемності та мови започаткували 9 листопада 1997 року. Тодішній президент Леонід Кучма підтримав ініціативу громадських організацій та підписав відповідний Указ. Відтоді свято відзначають щорічно на державному рівні.
9 листопада вибрали для святкування невипадково, оскільки саме у цей день вшановували Преподобного Нестора-Літописця, автора найдавнішого українського літопису "Повісті минулих літ", послідовника творців слов'янської писемності Кирила і Мефодія. Дослідники вважають, що саме із його праці починається писемна українська мова.
Коли Україна у 2023 році перейшла на новий церковний календар, то дати всіх фіксованих свят змістились на 13 днів. Відповідно, й день вшанування Нестора-Літописця та День української мови з 9 листопада перенесли на 27 жовтня.
18 жовтня - Європейський День боротьби з торгівлею людьми
18 жовтня традиційно відзначається Європейський день боротьби з торгівлею людьми, який започатковано ще у 2007 році Європейським парламентом.
Ключове завдання: привернути увагу до великої кількості осіб, які постраждали від торгівлі людьми та до механізмів захисту від такого злочину.
За торгівлю людьми в Україні передбачено кримінальну відповідальність (стаття 149 Кримінального кодексу України).
День пам'яті жертв голодоморів
Щороку в четверту суботу листопада Україна вшановує пам'ять жертв Голодомору 1932–1933 років і масових штучних голодів 1921–1923 і 194...